{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

بورس امروز

بهترین وضعیت بورس ایران طی چند وقت اخیر

بورس / در آخرین روز کاری هفته شاهد رشد اندک شاخص کل بورس بودیم. با این حال ۳ نشانه نزولی مهم بورس در بازار دیده می‌شود. در یک ساعت ابتدایی معاملات شاخص کل بورس حدود ۶ هزار واحد رشد کرد و تا سطح یک میلیون و۳۲۰ هزار واحد بالا رفت. اما پس از آن شاخص بورس روند نزولی پیدا کرد و در سطح یک میلیون و ۳۱۶ هزار واحد متوقف شد.  

علاوه بر این تقاضای بازار نیز کاهش یافت و ارزش صف‌های خرید در پایان معاملات روز چهارشنبه با کاهش ۸ درصدی به رقم ۵۰۷ میلیارد تومان رسید. بدین ترتیب ارزش مازاد عرضه بازار به رقم ۱۵ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز سه‌شنبه رشد ۲۵ درصدی داشته است. همچنین قیمت سهام ۶۲ درصد نمادهای بازار کاهش یافت وو شاخص هم وزن هزار و ۱۵۹ واحد افت کرد.

بورس امروز

بدین ترتیب روندهای درونی بورس نشان می‌دهد که انرژی صعودی بازار فروکش کرده است و ممکن است در اولین روز هفته شاهد افت شاخص‌ها باشیم. اما در مقابل رشد قیمت دلار می‌تواند سیگنال مثبت قدرتمندی برای بازار سهام باشد و موجب رشد قیمت سهام شرکت‌های کامودیتی محور و صادراتی باشد. این دسته از شرکت‌ها در بازار سهام تهران وزن قابل توجهی دارند و می‌توانند شاخص کل را بالا بکشند. بنابراین معاملات امروز صحنه جدال عوامل صعودی بیرونی و عوامل نزولی داخلی بازار است.

 

آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

دیگر رسانه‌ها