{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

روزنامه خراسان نوشت: با اعترافات متهمان پرونده «آدم کشی برای فرار از شکنجه گاه مخوف!» جزئیات جدیدی از ماجرای قتل بیت کوینی! در مشهد فاش شد.

ماجرای قتل بیت کوینی در مشهد +عکس

پیده دم پنج شنبه گذشته، ماموران کلانتری شهید فیاض بخش مشهد در تماس با قاضی ویژه قتل عمد، اعلام کردند که جوانی ۲۴ ساله با وارد آوردن ضربه چاقو به قسمت ران به قتل رسیده است. در پی دریافت این خبر، بلافاصله قاضی علی اکبر احمدی نژاد عازم مرکز درمانی شد و بدین ترتیب تحقیقات در این باره ادامه یافت.

جسد مربوط به جوانی ۲۴ ساله به نام «ر-ش» بود که بر اثر وارد آمدن دو ضربه چاقو به ناحیه شکم و ران پا جان خود را از دست داده بود. «محمد-ب» جوانی ۳۶ ساله که در محل وقوع درگیری توسط نیرو‌های انتظامی دستگیر شده بود، در همان بازجویی‌های اولیه که توسط قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد صورت گرفت به صراحت وارد کردن ضربه کارد به قسمت ران جوان ۲۴ ساله را پذیرفت و مدعی شد که «ر» (مقتول) و یک جوان دیگر که همدست او بود، مرا به لانه مجردی کشاندند.

www.dustaan.com ماجرای قتل بیت کوینی در مشهد +عکس

 

وی همچنین ادعا کرد آن جا شکنجه گاه مخوفی بود که مرا به آلات و ادوات الکتریکی وصل کردند و با زدن آن سیم‌ها به پریز برق شوک الکتریکی به بدنم وارد آوردند. گزارش خراسان حاکی است، قاضی ویژه قتل عمد با شنیدن اظهارات متهم به قتل، بلافاصله دستور دستگیری همدست فراری مقتول و همچنین دیگر افرادی را که در زیرزمین منزل محل جنایت زندگی می‌کردند صادر کرد. هنوز چندین ساعت از ماجرای این قتل هولناک نمی‌گذشت که همدست مقتول خود را به کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان معرفی کرد و دو جوان دیگر نیز که زیرزمین محل جنایت را اجاره کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش خراسان، با دستگیری همه عواملی که به نوعی در این ماجرای وحشتناک دخیل بودند، تحقیقات کارآگاهان با صدور دستورات ویژه‌ای از سوی قاضی احمدی نژاد وارد مرحله جدیدی شد و آن‌ها به صورت تخصصی مورد بازجویی قرار گرفتند. دو جوان مستاجر با بیان این که «ر» (مقتول) و همدست او را تاکنون ندیده اند و آن‌ها را نمی‌شناسند به قاضی ویژه قتل عمد گفتند: ما از حدود هشت ماه قبل این زیرزمین را به طور مجردی اجاره کرده ایم، ولی مقتول و همدستش کلیدی نداشتند. مستاجران جوان همچنین اظهار کردند: ما نمی‌دانیم آن‌ها کلید خانه ما را چگونه به دست آورده اند! و در زمانی که ما در منزل حضور نداشتیم وارد زیرزمین شده اند!

گزارش خراسان حاکی است، متهم به قتل نیز در تشریح چگونگی وقوع این جنایت، گفت: من درصد خیلی کمی از یک ارز مجازی «بیت کوین» داشتم که آگهی فروش آن را در یکی از شبکه‌های اجتماعی دادم. هنوز مدت کوتاهی از این موضوع نگذشته بود که «ر» (مقتول) با من تماس گرفت و خود را به عنوان خریدار معرفی کرد و می‌گفت: برای معامله و واریز اینترنتی پول به خیابان امام خمینی (ره) بروم. من هم سوار خودروی سمند شدم و به آن آدرس رفتم. سپس با شماره تلفن آن جوان (مقتول) تماس گرفتم که فرد دیگری از منزل بیرون آمد و مرا به داخل منزل (زیرزمین) تعارف کرد. من که کمی به اوضاع و احوال مشکوک شده بودم از رفتن به داخل خانه خودداری کردم و گفتم همین جا خوب است! اما او ناگهان اسلحه‌ای را از زیر لباسش بیرون کشید و لوله آن را روی شقیقه ام گذاشت و گفت: بی سر و صدا به داخل زیرزمین بروم! من که دیگر فهمیده بودم در دام زورگیران گرفتار شده ام از ترس به خواسته اش عمل کردم وقتی به داخل زیرزمین رفتم جوان دیگری که با من تماس گرفته بود نیز در آن جا حضور داشت. او از داخل کوله پشتی خود دستبند پلاستیکی و طنابی را بیرون آورد که دست و پا‌های مرا ببندند. اما آن‌ها که با مقاومت من روبه رو شده بودند شروع به تهدید کردند! یکی اسلحه را روی سرم گذاشت و دیگری با دسته چاقو ضربه‌ای به من زد که به ناچار تسلیم شدم. آن‌ها دست و پاهایم را بستند و گفتند که جای دلار‌ها را بگویم، ولی من به آن‌ها گفتم من هیچ ارز یا دلاری همراهم ندارم فقط این جا آمدم که بفهمم شما خریدار هستید یا نه! بنابر گزارش خراسان، متهم این پرونده جنایی ادامه داد: آن‌ها وقتی فهمیدند که من نمی‌خواهم پولی بدهم سیم‌هایی را به سرم وصل کردند که با آدابتور ولتاژ آن کم و زیاد می‌شد وقتی دو شاخه آن را به پریز برق می‌زدند وحشت می‌کردم و بدنم می‌لرزید! در همین هنگام بود که «ر» به همدستش گفت: داخل خودروی مرا بازرسی کند! او هم سوئیچ را گرفت و به بیرون از منزل رفت جایی که خودروی سمندم را پارک کرده بودم. در یک لحظه وقتی دیدم «ر» گوشی تلفن همراه مرا بررسی می‌کند و سرگرم آن شده است ناگهان با همان دست بسته، خودم را رویش انداختم که چاقو به پایش فرو رفت و فریاد زد آخ! آخ! و سپس لنگ لنگان بیرون رفت تا از همدستش کمک بخواهد من هم بلافاصله با چاقوی او که در همان جا بود رشته طناب را پاره کردم و به بیرون از منزل دویدم! همدست مسلح او که اوضاع را آشفته دید پا به فرار گذاشت و همسایگان نیز با اورژانس تماس گرفتند من هم تا آمدن پلیس در محل ماندم تا ماجرای زورگیری و شکنجه گاه آن‌ها لو برود و من از آن‌ها شکایت کنم! ولی او در بیمارستان جان سپرد. گزارش خراسان حاکی است همدست «ر» نیز در بازجویی‌ها در حالی که سعی می‌کرد همه تقصیر‌ها را به گردن «ر» بیندازد، گفت: من و «ر» فامیل هستیم او پسرعمه من است و در رشته مکانیک دانشگاه آزاد تحصیل می‌کند. او با من تماس گرفت و گفت: قرار است «بیت کوین» معامله کند و سپس مدعی شد، چون خرید و فروش ارز خارجی در ایران قاچاق است، بایدمواظب او باشم و اگر درگیری پیش آمد از او حمایت کنم.

وی ادامه داد: من برای اولین بار بود که به آن زیرزمین می‌رفتم و هیچ شناختی از آن مکان نداشتم. «ر» مرا به آن جا برد و گفت: در کنار فضای سبز منتظر باشم و پنج دقیقه بعد از ورود او به منزل، من هم به آن جا بروم! من هم همین کار را کردم وقتی وارد خانه شدم دیدم او از داخل کوله پشتی اش، دستبند و اسلحه بیرون آورد و اسلحه را به من داد. متهم این پرونده جنایی اضافه کرد: بعد از این که از محل حادثه گریختم اسلحه را به یکی از دوستانم سپردم که حاضرم آن را تحویل بدهم.

بنابر گزارش خراسان، با اعترافات صریح متهمان که در اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی و زیرنظر سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس دایره قتل) صورت گرفت، قاضی احمدی نژاد دستور بازداشت متهمان را با صدور قرار‌های قانونی صادر کرد تا بررسی‌های بیشتر درباره زوایای دیگر این پرونده جنایی ادامه یابد. گزارش خراسان حاکی است تحقیقات بیشتر با نظارت مستقیم سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی) همچنان ادامه دارد.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها