{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
|

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری اعضای باندی خبر داد که با هک کردن حساب‌های بانکی افراد متمول، مبالغ هنگفتی را کلاهبرداری می‌کردند.

«علی خروس» دستگیر شد +عکس

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری اعضای باندی خبر داد که با هک کردن حساب‌های بانکی افراد متمول، مبالغ هنگفتی را کلاهبرداری می‌کردند.

سرهنگ کیوان ظهیری با اعلام جزئیات این خبر افزود: به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اعلام می‌شود افراد مشکوکی در جلوی یکی از شعب یک بانک در خیابان ملاصدرا در حال انجام اقدامات مشکوک هستند. ماموران کلانتری ۱۴۵ ونک به سرعت به محل مراجعه و مشاهده می‌کنند که ۲ نفر در حال نقد کردن تعداد زیادی کارت هدیه بانکی هستند. این افراد با مقاومت در مقابل ماموران در نهایت دستگیر می‌شوند. ماموران پس از دستگیری این افراد متوجه می‌شوند در فاصله ۱۰۰ متری هم فرد دیگری در یک پژوپارس زاغ زنی می‌کند و مراقب همدستان خود است.

 

 

وی ادامه داد: در بازرسی اولیه تعداد ۳۵ قطعه کارت هدیه ۸ فقره عابر بانک، دستگاه پول شمار و لپ تاپ از متهمان کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ تاکید کرد: در کلانتری و پس از تحقیقات فنی مشخص می‌شود این افراد از اعضای باند هکر‌های حساب‌های بانکی هستند. نفر اصلی که فردی ۲۷ ساله بوده با استفاده از شماره تماس افرادی که در فضای مجازی فعالیت بانکی داشتند با انجام هک و اقدامات مجرمانه به اطلاعات شناسنامه‌ای و حساب‌های فرد دسترسی و مبالغی را از حساب‌های آن‌ها تخلیه می‌کرد و مبالغ را به کارت عابربانک‌هایی که از افراد معتاد خریداری کرده بود منتقل می‌کرد.

سرهنگ ظهیری اضافه کرد: اعضای این باند با شناسایی معتادان در در پارک‌ها و کنار اتوبان‌ها کارت‌های بانکی آن‌ها را به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان خریداری می‌کردند و یا معتادان را به شعب بانک برده و برای آنان افتتاح حساب می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: متهمان پس از دسترسی به حساب افراد، مبالغ را نقد می‌کرده یا با آن هدیه کارت ۵۰۰ تومانی تهیه می‌کردند. یک نفر ۱۹ ساله معروف به علی خروس و فردی دیگر به عابربانک می‌رفتن و پس از پوشاندن دوربین دستگاه، مبالغ را برداشت می‌کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: پرونده برای جزئیات بیشتر در دست بررسی است و اعضای باند تاکنون به برداشت ۳۰۰ میلیون تومان از حساب افراد اعتراف کرده اند.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

ارسال نظر

 

پندار اقتصادی

دیگر رسانه‌ها